Twój schowek jest pusty

Trwa budowa wydziałów Prawa i Administracji oraz Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie odbywa się montaż naszych tras kablowych. Na razie obiekt można podziwiać na wizualizacji opracowanej przez biuro architektoniczne „Sosak & Sosak” z Olsztyna, ale jeszcze przed upływem 2023 roku studenci uczelni będą uczyć się w nowoczesnych salach wykładowych i pracowniach. Wykonawcą jest Grupa Budimex, a za montaż elektryki odpowiada Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Tadeusz Gostkiewicz. 

Nowa siedziba Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Prawa i Administracji będzie mieć ponad 12,5 tys. m2 powierzchni. Każdy wydział otrzyma w niej ponad 2 tys. m2 do własnej dyspozycji, oprócz tego ponad 7 tys. m2 to część wspólna.

Budynek, częściowo podpiwniczony, będzie mieć od 2 do 4 kondygnacji nadziemnych. Jego maksymalna wysokość wyniesie ok. 18 m.

W budynku zaprojektowano 6 klatek schodowych i 2 windy, a także podnośnik dla osób niepełnosprawnych. W skład obiektu wejdą: sale wykładowe, ćwiczeniowe, seminaryjne, komputerowe, sala sądowa, ćwiczeń form teatralnych, przedszkolna, logopedyczna, zajęć praktyczno-technicznych, sala muzyczna i laboratorium kryminalistyczne. Oprócz tego będą pomieszczenia techniczne i administracyjne, dziekanaty oraz pokoje pracowników dydaktyczno-naukowych – czytamy na stronie uczelni.