Twój schowek jest pusty

Systemy kanałów podłogowych i podpodłogowych znajdują się w ofercie firmy EL-PUK już od ponad 20 lat. Początkowo były to rozwiązania mało rozbudowane, ale z czasem, odpowiadając na zapotrzebowanie klientów, zostały wzbogacone o nowe produkty i technologie.

- Każdego roku wprowadzamy do oferty innowacyjne elementy systemu, pozostając w ścisłej czołówce najbardziej rozwiniętych systemów kanałów podłogowych – mówi Dyrektor Marketingu i Export Manager w EL-PUK Sp. z o.o. Michał Piątek, który już od ponad 20 lat specjalizuje się w szkoleniach dla firm i biur projektowych.

Przez ten czas rozwiązania stosowane przy montażu systemów podpodłogowych sukcesywnie się zmieniały. Tak jest nadal, więc nasza firma nieustannie reaguje na trendy i wprowadza kolejne nowinki do oferty.

- Początkowo były to bardzo proste systemy – odpowiednie do instalacji, które układaliśmy kilkanaście lat temu. Jednak ze względu na zwiększone zapotrzebowanie urządzeń wymagających zasilania oraz okablowania sieciowego LAN, od początku 2005 rozwój systemów przyjął inną dynamikę – wspomina nasz prowadzący. - Zwiększaliśmy maksymalne obciążenia kanałów i kaset. Dziś oscyluje ono na poziomie 2 500 kg - to dla nas standard. Przykładem mogą być kanały serii BK łączone z jastrychem z możliwością rewizji na całej długości. Maksymalne katalogowe obciążenie tych kanałów to właśnie 2,5 tony, jednak na specjalne zlecenie wykonywaliśmy dla jednego z inwestorów kanały o podwyższonym maksymalnym obciążeniu sięgającym 4 ton – dodaje.

Systematycznie zmienia się także osprzęt i puszki instalacyjne.

- Z czasem pojawiły się kasety o mniejszej wielkości – dla 4 gniazd modułowych, a nawet 2 modułów o wymiarach 45x45 mm. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również kasety z serii BODO. Ich podwyższona klasa szczelności sięgająca nawet IP 66 klasyfikują te kasety w ścisłej czołówce najpopularniejszych kaset – przy zachowaniu maksymalnego obciążenia sięgającego ponad 1 500 kg – podkreśla Piątek.

Jednym z najciekawszych wprowadzonych do naszej oferty kanałów jest system CHALI. To rozwiązanie idealnie sprawdzające się w pomieszczeniach typowo biurowych lub w budynkach użyteczności publicznej.

- Niewątpliwym atutem tego systemu jest praktycznie nieograniczona możliwość zainstalowania w nim gniazd modułowych (np. 45x45 mm). Są one bowiem instalowane na całej długości kanału. Innowacyjne wyprowadzenie kablowe z możliwością otwierania w każdym miejscu kanału, umożliwia podpięcie okablowania w dowolnym miejscu. Dodatkowym atutem tego systemu jest możliwość zainstalowania go również w centralnej części pomieszczenia. Nie musimy już prowadzić kanałów pod ścianą, jak to miało miejsce jeszcze całkiem niedawno. Dziś – dzięki kanałowi CHALI, okablowanie może zostać rozłożone pod powierzchnią podłogi w dowolnym miejscu pomieszczenia. Ogranicza nas jedynie fantazja – zaznacza Dyrektor Marketingu i Export Manager w EL-PUK Sp. z o.o.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.