Twój schowek jest pusty

W 2021 roku mija setna rocznica uchwalenia pierwszej pełnej Konstytucji po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Dla uczczenia tego wydarzenia od 4 czerwca podróżuje po Polsce zwój Konstytucji RP. Przewozi go odpowiednio oznakowany „Tour – BUS” razem z materiałami informacyjnymi i gadżetami. Celem akcji jest popularyzacja zapisów Konstytucji i praktyki ustrojowej wytworzonej przez ponad 20 lat obowiązywania obecnej ustawy zasadniczej. Artyści, prawnicy i osoby zaufania społecznego do 8 sierpnia odwiedzą ponad 90 polskich miast, aby zobaczyć się z mieszkańcami i porozmawiać na temat praw obywatelskich. 18 czerwca podczas otwartego spotkania w Zduńskiej Woli pojawili się sędzia Igor Tuleya, prezes KORD Robert Hojda oraz nasz Adwokat Zbigniew Bakalarczyk – przez wiele lat obsługujący naszą Spółkę.


Na Placu Wolności omówiono zastosowanie przepisów Konstytucji na przykładzie Józefa K. - bohatera powieści „Proces” Franza Kafki, porozmawiano o wadze i roli Konstytucji RP w życiu każdego człowieka oraz rozdano egzemplarze Konstytucji RP.


- W dzisiejszych czasach państwo ma tendencję do wkraczania w nasze życie prywatne. Coraz częściej dowiadujemy się o kontroli korespondencji, o rozmaitych systemach wykorzystujących automatyczną kontrolę naszych wizerunków przy użyciu kamer. Konstytucja gwarantuje nam to, że w każdym przypadku, kiedy państwo chciałoby zbyt głęboko ingerować w nasze życie osobiste - do którego każdy z nas ma prawo, w niezależnych sądach możemy poszukiwać ochrony – mówił mecenas Bakalarczyk i zaapelował do zebranych: - Gorąco wszystkich Państwa do tego namawiam.Przypomnijmy, że to nie pierwszy ogólnopolski projekt, w który zaangażował się nasz adwokat. W listopadzie aktywnie wspierał strajk kobiet, udzielając nieodpłatnej pomocy pro bono osobom zatrzymanym, legitymowanym i mającym inne problemy związane z uczestnictwem w marszach.

Jesteśmy dumni, że możemy liczyć na jego pomoc podczas codziennej pracy.