Twój schowek jest pusty

Zaczynał od stanowiska Magazyniera, po pewnym czasie został Kierownikiem Magazynu w Katowicach, a od kilku lat zajmuje stanowisko Doradcy Techniczno-Handlowego, odpowiedzialnego za rejon województwa zachodniopomorskiego. W rozmowie z nami Rafał Stańczak opowiedział o swojej pracy w EL-PUK Sp. z o.o.

W sierpniu minęło Ci 10 lat, od kiedy zacząłeś pracę w naszej firmie. Pamiętasz swoje początki? Co było wówczas dla Ciebie największym wyzwaniem?

Rafał Stańczak: Pracę w EL-PUK Sp. z o.o. rozpocząłem w sierpniu 2011 roku. Początki pamiętam bardzo dobrze, począwszy od rozmowy kwalifikacyjnej - przy okrągłym stole (uśmiech). Wówczas największym wyzwaniem było dla mnie nauczenie się asortymentu, symboli itp. A jak wszyscy dobrze wiemy, nie jest tego mało. Wtedy zaczynałem jako Magazynier. Do szkolenia przystąpiłem w centrali firmy w Konstantynowie Łódzkim i jeśli dobrze pamiętam, we wrześniu osiadłem w otwieranym przez nas magazynie w Katowicach.

Twoje zaangażowanie nie zmienia się mimo upływu lat. Skąd czerpiesz tę niesamowitą energię i zapał do pracy?

- Taki po prostu jestem (uśmiech).

Jaki zrealizowany projekt dał Ci najwięcej satysfakcji?

- W chwili obecnej, a dokładnie od kiedy pracuję jako Doradca Techniczno-Handlowy i odpowiadam za rejon województwa zachodniopomorskiego, to tak naprawdę każdy. Wiadomo jednak, że najbardziej pamięta się pierwsze realizacje oraz te najtrudniejsze. Pierwszym moim projektem w Zachodniopomorskiem to Fabryka Flag Linea w Koszalinie, ale największym wyzwaniem jak do tej pory była dla mnie Baza Paliw PERN w Dębogórzu.

Z perspektywy czasu – co uważasz za najważniejsze w swojej pracy? Jakie rady mógłbyś dać młodszym kolegom?

- Najważniejsze jest zaangażowanie oraz dążenie do celu (od początku do końca). Jednak bardzo ważne jest wsparcie kolegów oraz przełożonych. Ja tego wsparcia otrzymałem bardzo dużo, za co ogromnie dziękuję.

Dlaczego warto rozpocząć karierę w EL-PUK Sp. z o.o.?

- Ja osobiście nie mogę powiedzieć nic złego. W moim przypadku najważniejsza jest stabilność i zrozumienie, a czuję, że to właśnie mam pracując w EL-PUKu. Poza tym istnieje możliwość rozwoju, co na moim przykładzie widać najlepiej. Zaczynałem od stanowiska Magazyniera, po pewnym czasie zostałem Kierownikiem Magazynu w Katowicach, a od kilku lat zajmuję stanowisko Doradcy Techniczno-Handlowego.

Rafał, dziękujemy, że jesteś z nami!