Twój schowek jest pusty

Profesjonalizm, lojalność oraz zaangażowanie w rozwój firmy, te cechy najlepiej charakteryzują naszego Kierownika Zakładowej Kontroli Jakości oraz Projektanta-Konstruktora Piotra Jóźwiaka, który w marcu obchodził 10-lecie pracy w EL-PUK Sp. z o. o. W rozmowie z nami opowiedział o wyzwaniach w swojej dotychczasowej karierze.

W tym roku minęło Ci 10 lat, od kiedy zacząłeś pracę w naszej firmie. Pamiętasz swoje początki? Co było wówczas dla Ciebie największym wyzwaniem?
Piotr Jóźwiak: Takich rzeczy się nie zapomina. Na początku charakter mojej pracy był zupełnie inny niż teraz. Pamiętam, że największym wyzwaniem było dostosowanie się do pracy w Dziale Budów, a ta różni się znacząco od pracy typowo biurowej. Były to z pewnością bardzo ciekawe doświadczenia, ale zapewniam, że miło je wspominam.

Twoje zaangażowanie nie zmienia się mimo upływu lat. Skąd czerpiesz tę niesamowitą energię i zapał do pracy?
- Bardzo pomocna jest różnorodność mojej pracy na przestrzeni tej dekady. Przechodziłem przez kilka działów w naszej firmie i poznałem tę branżę z wielu stron. Dzięki temu, mam doświadczenie we współpracy z wieloma działami, co doskonale pomaga przy pracy na obecnym stanowisku. Na pewno pomocna jest tu również moja ciekawość i chęć uczestniczenia w wielu różnych projektach.

Jaki zrealizowany projekt dał Ci najwięcej satysfakcji?
- Będzie to jeden z projektów pochodzący z czasów pracy w Dziale Budów i był on chyba najbardziej wymagający. Chodzi o kilka etapów realizacji dla jednej z polskich spółek skarbu państwa. Brałem udział w całym procesie: od powstania projektu, poprzez wycenę i negocjacje, nadzór nad produkcją wyrobów, kierowanie montażem i wreszcie samą procedurą odbiorową.
Z perspektywy czasu – co uważasz za najważniejsze w swojej pracy? Jakie rady mógłbyś dać młodszym kolegom?
- Najważniejsza jest współpraca z naprawdę zgranym zespołem. Dobrze się tutaj poznajemy i pozwala nam to w lepszej komunikacji. Bardzo cenię również możliwość bycia samodzielnym i podejmowania decyzji. Na pewno istotna w naszej pracy jest chęć ciągłego doskonalenia się, a praca w EL-PUK z pewnością to umożliwia.

Dlaczego warto rozpocząć karierę w EL-PUK Sp. z o.o.?
- Chyba nie skłamię, jeżeli powiem, że nie jesteśmy typową firmą. Jeżeli ktoś ceni różnorodność tej branży i chęć poznawania wielu jej aspektów, to warto być z nami. Warto mieć dobre pomysły oraz chęć ich realizacji i wychodzić z inicjatywą. Na koniec, dodam, że przez te wszystkie lata poznałem naprawdę wspaniałych ludzi. Co ciekawe, na różnych inwestycjach, spotkałem po wielu latach moich znajomych z czasów studiów. Było to miłe zaskoczenie.

Piotr, dziękujemy, że jesteś z nami!