Twój schowek jest pusty

Mikołajki to jeden z ulubionych dni w roku nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Tego dnia zwyczajowo obdarowujemy się wzajemnie drobnymi upominkami i składamy sobie świąteczne życzenia. Pracownicy firmy EL-PUK Sp. z o.o. po raz kolejny udowodnili, że lubią się dzielić i nie są obojętni na pomoc innym.

Tak jak rok temu zdecydowaliśmy, że nasza mikołajkowa zbiórka upominków trafi do 6. DPS w Łodzi. Placówka wymieniła najważniejsze potrzeby, które przekazaliśmy wszystkim osobom zatrudnionym w naszej firmie. Na odzew nie trzeba było długo czekać i wraz z kolejnymi dniami trwania zbiórki w naszej centrali pojawiały się kolejne upominki. Wśród nich odzież, kosmetyki, artykuły spożywcze oraz książki.

- Wszelkie zewnętrzne akcje to dla Mieszkańców więcej niż można przypuszczać. To nie tylko słodycze, książki, kubki, czy kosmetyki i inne codzienne przedmioty. To przede wszystkim okazane zainteresowanie. Sam ten fakt jest niezwykły – gdzieś tam są zupełnie obcy ludzie, którzy okazali wsparcie, szczere i bezinteresowne. Mieszkańcy są do nas przyzwyczajeni, znają nas dobrze, wiedzą czego mogą się spodziewać, zatem każdy inny, świeży impuls jest nieoceniony – zawiera element zaskoczenia i właśnie niespodzianki – komentują terapeuci 6. DPS.Placówka, która mieści się w Łodzi przy ulicy Złotniczej 10 ma charakter stacjonarny i jest przeznaczona dla 124 osób przewlekle somatycznie chorych. Celem Domu jest zapewnienie mieszkańcom całodobowej opieki oraz zaspokojenie ich niezbędnych potrzeb.

- Nie ma u nas osób zdrowych i samodzielnych. Każdy z Mieszkańców ma swoją historię, swoje problemy, swoje troski, zmartwienia, swoje dolegliwości, ale też marzenia i oczekiwania. Każdy jest inny. Każdy ma swoje niepowtarzalne „zaplecze” i wymagania. Staramy się im sprostać na tyle, na ile to jest możliwe – podkreślają opiekunowie.

Wszystkim seniorom życzymy dużo zdrowia!