Twój schowek jest pusty

Miło nam poinformować, że prace budowlane nad nowoczesną halą sportową w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, jedno z najważniejszych miejsc dla polskich sportowców, przebiegają zgodnie z planem i otwarcie nastąpi już na jesień 2023 r. Ta znacząca inwestycja, mająca na celu doskonalenie warunków treningowych, powstaje z wykorzystaniem naszych tras kablowych. Realizacja odbyła się we współpracy z Budimex SA i ENETON S.C.

Wielofunkcyjna hala treningowa zostanie wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt sportowy. Będzie to idealne miejsce do treningów sportowych różnych dyscyplin, takich jak siatkówka, koszykówka, piłka ręczna czy gimnastyka artystyczna. Dzięki takim udogodnieniom sportowcy będą mogli doskonalić swoje umiejętności w najlepszych warunkach.

Jednak to nie wszystko. Hala posiadać będzie okrężną bieżnię lekkoatletyczną o długości 200 metrów, czterotorową, z profesjonalną nawierzchnią syntetyczną. Dodatkowo, przewidziana jest 60-metrowa bieżnia z czterema torami do sprinterskich konkurencji lekkoatletycznych.

Ośrodek rozpoczął swoją działalność w 1949 roku. Powstał na bazie poważnie zniszczonego działaniami wojennymi niewielkiego obiektu sportowego, znajdującego się na leśnej polanie - w miejscu oddalonym od Wałcza o 2,5 km (zwanym „Bukowiną”).


Źródło: walcz.cos.pl